Kancelaria Radca Prawny Prawnik Adwokat dla firm Jastrzębie Zdrój

Co już zrobiliśmy (przykłady)

Na tej podstronie informujemy Państwa o ciekawszych (wybór subiektywny) sprawach prowadzonych przez Kancelarię. Dzielimy się z Państwem naszymi sukcesami, bo każda zakończona zgodnie z zamierzeniem naszego Klienta sprawa, to także nasz sukces. Oczywiście wszystko z zachowaniem pełnej anonimowości!

Marzec 2021 – pomagamy nie tylko w tworzeniu i rozwoju, ale również i w likwidacji podmiotów gospodarczych. Tym razem „bierzemy się” za likwidację spółki z o.o. w trybie KSH. Ponadto, jesteśmy w trakcie procedury wykreślenia 2 spółek z o.o. w trybie rozwiązania bez likwidacji (KRSU) a niedługo składamy pozew o rozwiązanie innej spółki z o.o. (tym razem w trybie art. 271 KSH)

Marzec 2021 – rozpoczynamy proces wprowadzania na polski rynek przedsiębiorcy z Tajlandii i organizacji polsko-tajskich relacji handlowo-gospodarczych (w tym z uwzględnieniem kwestii celnych i podatkowych).

Luty 2021 – przygotowujemy się do przekształcenia spółki komandytowej w spółkę (a jakżeby inaczej) jawną. Dokumenty gotowe, czekamy na powiadomienia wspólników (tym razem podchodzimy ostrożnościowo, bo mamy czas, więc zawiadamiamy wspólników o planie przekształcenia). O efektach powiadomimy w marcu (wniosek do KRS planujemy złożyć 3 lub 4 marca).

Styczeń 2021 – reprezentujemy naszego Klienta w dwóch większych sprawach o zapłatę (obie na ponad 200 tys. zł). O rezultatach damy znać.

Styczeń 2021 – rejestrujemy kolejną spółkę w S24. Tym razem jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wniosek i dokumenty bez braków i wad. Wpis szybki i bezproblemowy.

Styczeń 2021 – windykacja miękka przynosi rezultaty – klienci odzyskali pieniądze od 6 dłużników (tylko w tym miesiącu).

Grudzień 2020 – kolejna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w S24 dzięki naszej pomocy.

Grudzień 2020 – Kancelaria prowadzi pełną obsługę przekształcenia spółki cywilnej w spółkę jawną. Od momentu złożenia wniosku do KRS do chwili wpisu upływa tylko 15 dni. Oczywiście wniosek przechodzi od razu – bez błędów, braków itp.

Październik/listopad 2020 – obsługa prawna zakupu przez naszego Klienta rozpoczętej inwestycji (elektrownia wiatrowa) – „zakup” dokumentów, udziałów w spółce, cesja umów poprzedniego inwestora. Przedsięwzięcie zakończone pomyślnie – nic tylko budować!

Październik 2020 – przetarg publiczny na usługi. Kilka pism do zamawiającego – nie poskutkowało (zamawiający milczy). Próbujemy bardziej na ostro – piszemy odwołanie. Zamawiający zgodnie z przepisami dostaje najpierw (przed KIO) odpis odwołania. I sukces. Zamawiający unieważnia swoją pierwotną decyzję o wyborze ofert, a następnie dokonuje wyboru oferty naszego Klienta. Oczywiście odwołanie nie zostało wniesione.

Luty/marzec 2020 – zakładamy dla Klienta (przez S24) spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a następnie spółkę komandytową.

2019, 2020 – analizujemy stan prawny kolejnych 3 nieruchomości dla Klienta (1 kamienica, 2 tereny inwestycyjne) oraz kilkanaście hektarów gruntu rolnego (podzielonego na mniejsze lub większe nieruchomości). Jeździmy do ksiąg wieczystych, dzwonimy do urzędów, rozmawiamy z właścicielami. Odradzamy zakup dwóch. Jedną Klient kupuje. Oczywiście asystujemy w zawarciu aktu notarialnego i go wcześniej analizujemy oraz wnosimy nasze poprawki i zmiany.

Od VIII.2019 – rejestrujemy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w S24, a następnie dla niej negocjujemy umowę na budowę elektrowni wiatrowej.

Od XI 2018 – pomagamy Klientowi w uregulowaniu stanu prawnego nieruchomości. Nie jest łatwo – poza tym, że mamy trochę liczenia (udziały są w rozmiarach …./1050), to toczymy boje z zarządcami, współwłaścicielami, szukamy zaginionych współwłaścicieli, ustanawiamy nowy zarząd nieruchomością, prowadzimy spotkania współwłaścicieli… I wiele, wiele więcej. Dzięki naszej pomocy od I.2021 sytuacja jest ustabilizowana. Sporów nie ma, stan prawny pomału się klaruje. Nasz Klient – inwestor, ma już większość udziałów. Teraz pomału i – co najważniejsze – spokojnie, realizujemy kolejne kroki.